LOADING

Type to search

Frimerkets Dag den 7. oktober 2017 på Majorstuen postkontor

aktiviteter

Frimerkets Dag den 7. oktober 2017 på Majorstuen postkontor

Frimerke_Harald high_tbb38539

Oslo Filatelistklubb markerer Frimerkets Dag den 7. oktober 2017 på Majorstuen postkontor.
Hva er frimerkets Dag? Frimerkets Dag er en årlig markering som arrangeres rundt omkring i det ganske land. Det er et samarbeid mellom Posten Norge, Norges Filatelistforbund og den enkelte klubb/forening. I utgangspunktet er det første lørdag i oktober og Posten Norge utgir på denne dag nye frimerker.

Oslo Filatelistklubb marker Frimerkets Dag den 7 okt 2017-1

I år er det en serie om «Norske biler», 4 merker og et miniatyrark. Posten vil sørge for eget stempel i anledning dagen. Nedenfor eksempel på årets stempel. I anledning dagen har Norges Filatelistforbund laget et produkt som tilbys for salg. Norske biler montert på ark og med omtale av Frimerkets dag. Merkene er en serie på 4 med A-innenlandsporto. Det er 2 ark med 4 merker, med 2 x 2 av hvert merke. Disse merkene utgis av Posten på Frimerkets Dag. Disse kan fås kjøpt på OFK sin stand på Majorstuen postkontor den 7. oktober 2017 mellom kl. 10:00 og 14:00. Andre frimerker Posten har gitt ut i år, er blant annet: Fra 16. til 24. september er Bergensregionen vertskap for VM i landeveissykling.

Oslo Filatelistklubb marker Frimerkets Dag den 7 okt 2017-2

Den 21. april 2017 utga de et merke i forbindelse med at Riksarkivet var 200 år. En annen populær serie var Kongeparet 80 år, som ble utgitt 21. februar.
Hvem er Oslo Filatelistklubb? Klubben er landets største med ca. 500 medlemmer i inn- og utland. Klubben er også den eldste frimerkeklubben i Norge – stiftet så tidlig som 1886. I tidsrommet september til juni avholdes vekselvis medlemsmøte og klubbaften med bytting, salg og auksjon hver mandag. På medlemsmøtene er det kåserier over filatelistiske emner eller temaer av allmenn interesse, ofte ledsaget av lysbilder. Den «offisielle» delen starter kl. 19:00, men det er åpent hus fra kl. 18:00. Medlemsmøtene holdes på Schafteløkken – Zahlkasserer Schafts plass 2, 0267 Oslo. Klubbens kontor og bibliotek er i Frydenlundgata 14, 0169 Oslo. Vårt filatelistiske bibliotek er av Europas største og holder åpent hver tirsdag kl. 19.00 – 21.00. Oslo Filatelistklubb er også utgiver av Norgeskatalogen. Siden 1929 har OFK gitt ut Norgeskatalogen™. Årets utgave 2018-utgaven er den 68. i rekken! En katalog enhver samler av norske frimerker trenger og som du MÅ ha for å vite alt om de norske frimerkene dine. Katalogen som gir deg de viktigste og riktigste informasjonene om norske frimerker og filateli. Et uunnværlig hjelpemiddel for samleren.

Oslo Filatelistklubb marker Frimerkets Dag den 7 okt 2017-3
Klubbens hjemmesider finner du: www.oslofilatelistklubb.no.

Previous Article
Next Article